Nahrávam...
bgbgbgbg

Vranovčania do Michaloviec s malou dušičkou a domov s víťazstvom

Nový ročník stolnotenisovej JOOLA EXTRALIGY MUŽOV sa začal v piatok súbojmi dvojičiek. V 1. kole sa v Michalovciach hralo zemplínske derby, v ktorom uspeli hostia z Vranova nad Topľou. Na rozdiel od minulej sezóny, keď za michalovskými stolmi remizovali 5:5, dosiahli tentoraz jednoznačné víťazstvo 6:2.

„Domácich sklamala zahraničná posila Juan Sebastian Sanchez Mosquera. Zrejme by to bol pre nás náročnejší duel, keby za nich hral ako v minulej sezóne Kamil Pach. My sme to však využili. Naši hráči podali koncentrovaný výkon a stretnutie sme s prehľadom dotiahli do víťazného konca, takže môžeme byť so vstupom do sezóny spokojní," uviedol predseda a tréner vranovského VSTK Anton Hajduk.

Strojcom úspechu bol Daniel Oráč, ktorý v troch dvojhrách pustil súperom jediný set - v úvodnej dvojhre Patrikovi Senkuličovi. Dva body pridal Lukáš Kostelník a jeden Martin Marko, ktorý po úvodnom kole zápasov nahradil v zostave hostí Samuela Feča. „Oráč zvládol svoje duely s prehľadom. Teší nás, že vývoj súboja so Sanchezom Mosquerom otočil mladý Marko. Odohral dobrý zápas a predpokladám, že mu toto víťazstvo dodá sebavedomie do ďalších stretnutí. Kostelník takisto potvrdil svoje kvality a najmä zvládol koncovky dvoch päťsetových duelov, čo bol v minulosti dosť problém. Verím, že mu to pomôže k vyššej úspešnosti. Z môjho pohľadu bola pre domácich značným hendikepom neúčasť Štefana Gajdoša, dôležitej postavy klubu. Michalovské družstvo akoby bez neho nebolo tak namotivované ako zvyčajne. Naše derby zvyknú mať dramatický priebeh, ale teraz to dopadlo pomerne hladko v náš prospech," zhodnotil piatkové meranie síl Hajduk.

Vranovčania obhajujú z uplynulého extraligového ročníka 5. pozíciu. „Do Michaloviec sme išli s malou dušičkou, lebo sme oslabení o Petra Tušima a nemali sme istotu, ako sa adaptuje na extraligové pomery mladý Marko. Zvládol to bravúrne. V ďalšom priebehu sezóny sa pokúsime prekvapiť aj silnejších protivníkov," prezradil vranovský funkcionár a k ambíciám svojho klubu dodal: „Dostať sa do prvej šestky bude veľmi náročné. O šieste miesto bude zrejme tuhý boj. Predpokladám, že sa rozhodne medzi nami, Ružomberkom, Galantou a Hlohovcom. V predchádzajúcich ôsmich rokoch sme sa umiestňovali od 4. do 6. miesta, z toho sme štyrikrát skončili štvrtí. Vyzerá to tak, že družstvá sú v aktuálnej sezóne ešte kvalitnejšie. Keď vidíme, ako sa posilnili, tak budeme radi, keď skončíme do 8. priečky."

Z výsledkov 1. kola JOOLA EXTRALIGY zaujala prehra vicemajstrovskej Čadce, ktorej chýbal Mychailo Lovha, s posilnenou Nižnou (1:6). Obhajca titulu SK Vydrany vyhral v Galante 6:3. Na čele tabuľky je TJ Geológ Rožňava po triumfe na pôde AŠK Mária Huta 6:0. Nováčik STK Vyhne naznačil svoje ambície hladkým víťazstvom nad ŠK PARA TT Hlohovec 6:1. Ďalší nový účastník najvyššej súťaže STO Valča ťahal za kratší koniec v Ružomberku 1:6.