Nahrávam...
bgbgbgbg

Vydrany a Rožňava na turnajoch Európskeho pohára

Dva slovenské stolnotenisové kluby sa v závere týždňa zapoja do Európskeho pohára mužov 2023/2024. Prvá skupinová fáza tejto pohárovej súťaže čaká SK Vydrany a TJ Geológ Rožňava.

Rožňavčania sa predstavia v chorvátskom Varaždíne na turnaji B-skupiny, kde si postupne zmerajú sily s tímami C.E.R. Robin Hat Prisco L'Escala zo Španielska (piatok 22. 9. o 14.00 h), TED Sports Club z Turecka (piatok 22. 9. o 18.00 h) a STK Starr Croatia z Chorvátska (sobota 23. 9. o 18.00). „Vychádza nám to tak, že najväčším favoritom sú Španieli, s ktorými sa stretneme hneď na úvod. S domácimi sme už v minulosti dvakrát hrali a boli sme úspešní, takže si trúfame opäť, hoci budú mať výhodu domáceho prostredia. Myslím si, že aj turecký tím bude hrateľný súper. Do dejiska odchádzame už vo štvrtok, aby sme sa čo najlepšie pripravili," uviedol šéf rožňavského klubu Zoltán Gallo. Za Geológ popri Ingemarovi Péterovi a Andrijovi Sitakovi nastúpi aj Tibor Špánik, ktorého získali na pôsobenie v európskej súťaži.

Vydranci sa predstavia v nemeckom Karlsruhe len v trojčlennej D-skupine, ale o to kvalitnejšej. Ich súpermi v boji o jediné postupové miesto budú v nedeľu 24. 9. o 11.00 h hráči španielskeho družstva Club Burgos TDM / UBU - TPF a od 16.00 h domáci stolní tenisti z ASV Grünwettersbach.

„Je to asi najsilnejšia skupina. S Burgosom by sme mohli odohrať dobrý zápas, ale proti bundesligovému Grünwettersbachu to pri pohľade na jeho súpisku s hráčmi ako Tiago Apolónia či Deni Kožul bude veľmi ťažké. My už pravidelne štartujeme na európskej scéne a reprezentujeme Slovensko, hoci nás to stojí nemalé financie. Mohli sme dostať aj ľahších súperov, ale dôležité je, že naši hráči budú mať možnosť konfrontácie s inými a najmä kvalitnejšími protivníkmi ako v extralige," skonštatoval šéf SK Vydrany Jozef Kmeť, podľa ktorého slov budú trojicu vydrianskych hráčov na turnaji tvoriť Peter Šereda, Zoltán Lelkeš a Dávid Wiltschka.

Vydrany a Rožňava štartovali v EP aj v predchádzajúcom ročníku, ale nepostúpili z I. fázy. Oba kluby potom ešte účinkovali v Europe Trophy. V prípade, že sa im nepodarí obsadiť postupovú priečku, opäť budú môcť prejsť do tejto európskej súťaže.