Nahrávam...
bgbgbgbg

Výrazný posun Kukuľkovej, dve dvojice v top 20

Úspešné vystúpenie slovenských stolnotenisových reprezentantov na nedávnych 57. majstrovstvách sveta v individuálnych a párových disciplínach v juhoafrickom Durbane sa odzrkadlilo aj na postavení vo svetovom renkingu ITTF.

V najnovšom vydaní k 30. máju 2023 má Slovensko kvarteto v prvej stovke najlepších singlistov. Najvyššie sa napriek jednomiestnemu poklesu nachádza Barbora Balážová na 45. priečke. Wang Yang klesol o tri stupienky na 52. miesto. Výrazne si polepšili ďalší dvaja Slováci. Ľubomír Pištej poskočil o 13 pozícií a je 73. Vďaka osemfinálovej účasti na MS sa Tatiana Kukuľková posunula zo začiatku druhej stovky blízko k prvej päťdesiatke, po zlepšení o 44 miest figuruje na 63. poste.

„Je to moje najlepšie umiestnenie v kariére. Dúfam, že by som sa mohla v budúcnosti posunúť ešte vyššie - do top 50, s čím by som bola veľmi spokojná," uviedla Kukuľková pre športové spravodajstvo Rádia Slovensko. V tretej stovke sa Ema Labošová zlepšila na 213. a Jakub Zelinka klesol na 219. priečku.

Potešiteľné je aj poradie v deblových disciplínach. Štvrťfinalistky svetového šampionátu Barbora Balážová a Češka Hana Matelová sa posunuli o päť stupienkov na 14. miesto, Tatiana Kukuľková s Emou Labošovu sú 74. V deblovom rebríčku jednotlivkýň sa Balážová nachádza na 21. (vzostup o 4 stupienky), Kukuľková na 104. a Labošová na 138. pozícii.


Pištej so Zelinkom postúpili v poradí mužských deblových párov zo 47. na 44. priečku, v jednotlivcoch je v rebríčku štvorhry Pištej 54. a Zelinka 91.
Pištej s Balážovou sú aktuálne renkingovo 13. najlepšia dvojica v miešanej štvorhre, keď si udržali svoje postavenie. Zelinka s Kukuľkovou poskočili o 45 miest na 50. V rebríčku jednotlivcov v mixe sú Pištej 29., Balážová 31., Kukuľková 54. a Zelinka 97.