Nahrávam...
bgbgbgbg

Bacsová v Senci tretíkrát v semifinále, Wiltschková a Činčurová štvrťfinalistkami


Aj v druhej polovici turnaja WTT Youth Contender Senec (6. - 12. 11. 2023), na ktorom sa predstavili mládežníci zo všetkých svetových kútov, si Slovensko pripísalo pódiové umiestnenie.

V dievčenských kategóriách sa oň postarala Bianka Bacsová. V najmladšej kategórii do 11 rokov prenikla opäť do semifinále, čo sa jej podarilo aj v predchádzajúcich ročníkoch tohto podujatia (2021 a 2022). Bacsová vo štvrťfinále vyradila krajanku Vivien Murkovú (3:0) a v dramatickom boji o účasť vo finále nestačila na Enyu Huovú zo Švajčiarska (2:3), ktorá sa jej revanšovala za vlaňajšiu prehru vo štvrťfinále. Mladučká Košičanka vyrovnala z 0:2 na 2:2, no v rozhodujúcom dejstve podľahla tesne 9:11.


Dve juniorské reprezentantky Slovenska si na 27. ročníku mládežníckeho podujatia pripísali v športovej hale Transpetrolu štvrťfinálovú účasť. Dominika Wiltschková v kategórii do 17 rokov po voľnom žrebe a hladkých víťazstvách nad súperkami z Kolumbie a Maďarska prenikla medzi osem najlepších singlistiek. Blízko bola aj k postupu do semifinále. Nad Jade Quynh-Tien Huynh z Francúzska viedla 2:1 na sety, štvrtý však prehrala 10:12 a piaty 8:11. Do 2. kola sa dostali Vanda Vanišová a Bianka Diková, v 1. kole hlavnej súťaže dohrali Linda Majerčíková a Sára Habarová.


Ema Činčurová v prvých dvoch kolách hlavnej súťaže do 19 rokov otočila proti Poľke Karoline Holdovej i Češke Veronike Polákovej vývoj duelov na 3:2 vo svoj prospech. Vo štvrťfinále bola nad jej sily Francúzka Leana Hochartová (1:3). Vanda Vanišová, Eliška Štullerová, Dominika Wiltschková a Nina Darovcová sa po postupe do "pavúka" lúčili hneď na úvod.
V dvoch dievčenských kategóriách (do 13 a 15 rokov) sme pri Slnečných jazerách nemali zastúpenie v hlavnej súťaži.