Nahrávam...
bgbgbgbg

Deblovým párom chýbal v Čcheng-tu posledný krok do bojov o medaily

Slovenskí stolnotenisoví reprezentanti majú na 31. Svetových univerzitných hrách v čínskom Čcheng-tu (28. 7. - 8. 8. 2023) svoje účinkovanie už za sebou. Na podujatí v minulosti známom pod názvom univerziáda štartovala šestica Slovákov, ktorí sa predstavili vo všetkých siedmich súťažiach. Najviac sa im darilo vo štvorhrách, v ktorých ich dvakrát delilo jedno víťazstvo od postupu do zápasu o medailu, teda do štvrťfinále.

Osemfinálovú účasť dosiahli Daniel Oráč s Jakubom Zelinkom, ktorí v súboji o prienik medzi osem najlepších párov nestačili na Turkov Ibrahima Gündüza s Abdullahom Yigenlerom, neskorších medailistov (0:3). Osemfinalistkami boli aj Simona Horváthová s Emou Labošovou, ktoré ťahali za kratší koniec proti Číňankám Che Čuo-ťia, Wang Siao-tchung (0:3). Ich premožiteľky do dotiahli až do finále. V miešanej štvorhre sa Zelinka s Labošovou lúčili 2. kole, do osemfinále ich nepustili favorizovaní Japonci Džo Jokotani, Kasumi Kimurová (0:3).
Vo dvojhre sa dvaja Slováci dostali do 2. kola. Daniel Oráč vďaka výhre nad Seng Leongom z Macau (4:1), potom prehral s nasadenou jednotkou Sü Jing-pin z Číny (0:4)
Ema Labošová zdolala Anannyu Basakovú z Indie (4:3), ale vzápätí ju ďalej nepustila Orawan Paranangová z Thajska (1:4). Jakub Zelinka a Simona Horváthová prehrali v 1. kole, Kristián Doubek a Natália Grigelová nepostúpili zo skupinovej fázy.
V súťaži družstiev sa slovenským tímom nedarilo. Jediné víťazstvo dosiahli muži v skupine proti Cyperčanom. Z 3. miest nepostúpili do vyraďovacej časti.

 

Zhodnotenie Univerziady:

Simona:
"Za jeden z najsilnejších zážitkov Univerziady v Číne považujem otvárací ceremoniál, rovnako aj atmosféru v hale pred a počas zápasov. Som vďačná, že som mala možnosť zahrať si stolný tenis práve v Číne, nakoľko je to ich národný šport. V súťaži družstiev sme s dievčatami dostali veľmi silné súperky z Thajska a Japonska, ktoré nakoniec prehrali až vo finále s domácou Čínou. Účasť na turnaji bola veľká, nakoľko v oboch kategóriách bolo 24 skupín, pričom veľká časť bola z Ázie. Som rada, že sa mi podarilo postúpiť zo skupiny z druhého miesta, no hneď v prvom kole som prehrala s Japonkou Idesawou, ktorá prehrala až vo finále 4:3 s jednotkou turnaja z Číny. Výsledok v štvorhre spolu s Emkou Labošovou hodnotím pozitívne, keďže sa nám podarilo prebojovať sa medzi najlepších 16 párov a prehrali sme až s finalistkami z Číny. Mrzí ma jedine to, že som nemala možnosť zahrať si zápas s niektorou z hráčok z Európy, ktoré poznám a vo všetkých kategóriách som prehrala s hráčkami z Ázie."

Ema:
"Svetová univerziáda v Číne bol pre mňa obrovský zážitok. Od otváracieho ceremoniálu cez organizáciu až po fanúšikov a nadšencov športu.
To čo sa nám v tímoch nepodarilo sme si zčasti napravili v jednotlivcoch a štvorhrách. Vo štvorhre sme spolu so Simou Horváthovou skončili medzi najlepšími 16, kde sme prehrali s finalistkami z Číny. V jednotlivcoch som sa dostala do 32-ky, kde som nestačila na Thajku Paranang, s ktorou to bol vyrovnaný zápas, aj keď podľa výsledku 1:4 to tak nevyzerá. Nakoniec Thajka skončila na 3. mieste, takže som neprehrala so slabou hráčkou😀. V zmiešanej štvorhre sme s Jakubom skončili v 32-ke po prehre nad Japoncami."
Bola to úplne iná skúsenosť pre mňa, keďže sa to hralo úplne pomimo WTT turnajov a výsledky sa prakticky nikam nebrali.


Natália:
"Z môjho pohladu som vďačná, že sa mi nakoniec umožnilo štartovať ako hráčke, keďže som mala cestovať na univerziádu v role trénerky. Neuveriteľný zážitok od otváracieho ceremoniálu, atmosféry v hale, až po výlety ktoré sme mohli zadarmo absolvovať za pomoci aplikácie, ktorú pre nás organizátori pripravili.
Trochu ma mrzí zápas o postup zo skupiny, kde som dotiahla stav 2:2 6:10 na 10:10, no nepodarilo sa mi ho doviesť do víťazného konca.
Na záver by som sa chcela poďakovať aj za super partiu ľudí, s ktorými som mohla zažiť plno super zážitkov a nových skúseností."

Jakub:
"Turnaj začal súťažou družstiev, začali sme víťazstvom 3:1 proti Cypru, no potom sme prehrali dvakrát 1:3 proti Kórei a Maďarsku a teda obsadili sme tretie miesto v skupine. Boli sme z toho sklamaní, lebo určite sme mali na postup. Nasledovala súťaž jednotlivcov, v ktorej som bol nasadený do 64ky, ale žiaľ po dobrom výkone sa mi nepodarilo postúpiť do 32ky, keď som prehral 3:4 proti TajPejcovi Yangovi. V zmiešanej štvorhre s Emou Labošovou sme prehrali v 32ke proti Japoncom 0:3. Vo štvorhre s Danielom Oráčom sa nám podarilo poraziť hráčov z HongKongu a postúpili sme do 16ky, kde sme prehrali proti Turkom 0:3. Celkovo turnaj hodnotím kladne, bola to super skúsenosť a ďalší športový zážitok. Číňania sa postarali o fantastickú atmosféru pri každom zápase."

Dano:
"Univerziáda v Číne bola pre mňa super skúsenosť. Veľkým zážitkom bol otvárací ceremoniál pred plným štadiónom a takisto aj zápasy v elektrizujúcej atmosfére pred plnou halou divákov. Všetci sme mohli vidieť ako Čína vníma ich národný šport. Príprava bola na vysokej úrovni a ľudia sa k nám správali s veľkým rešpektom. Čo sa týka výsledkov, tak v jednotlivcoch som so svojimi výkonmi spokojný, keďže sa mi podarilo využiť priateľný los a postúpiť medzi 32 najlepších, kde som ale nestačil na neskoršieho finalistu z Číny. Vo štvorhre sme s Kubom Zelinkom chceli zabojovať o medailové umiestnenie. V prvom kole sme porazili hráčov z Hongkongu, no v osemfinále sme nestačili na neskorších medailistov z Turecka."

Kristián:
"Na Univerziáde v Čínskom Chengdu ma, hneď ako prvé, veľmi milo prekvapil otvárací ceremoniál, kde sa hosťujúca krajina odprezentovala vo veľkom štýle. Ďalšie dni nás čakali náročné zápasy v družstvách i jednotlivcoch. Podarilo sa nám poraziť Cyprus, no na Kóreu či Maďarov sme, bohužiaľ, nestačili. V jednotlivcoch som dostal pomerne hrateľnú skupinu, kde som porazil Tsissiosa z Cypru 3:0, no na Rumuna Tomu som nestačil. V zápase o postup proti hráčovi zo Srí Lanky som podľahol 2:3, takže v skupine som skončil na treťom mieste. Na Univerziáde o nás bolo naozaj dobre postarané, čo sa týka ubytovania, stravy ale aj ostatných možností v dedine. Celkovo hodnotím podujatie velmi pozitívne."

 

Autor článku: Ľ. Bogdányi

Foto: Roman Benický