Nahrávam...
bgbgbgbg

Smútok Sloveniek po dráme so Švédkami

Slovenské stolnotenisové reprezentantky tuho bojovali proti Švédkam na 3. Európskych hrách v Krakove-Malopoľsku o postup do štvrťfinále súťaže ženských tímov. Po trojhodinovom stredajšom súboji 1. kola však zostali v Hutnik Arene smutné, keď prehrali tesne 2:3. Slovenky viedli 2:1 a od zisku rozhodujúceho tretieho bodu ich delil jediný set. Medzi osem najlepších tímov postúpili severanky, ktoré sa môžu tešiť na štvrťfinálovú konfrontáciu s najvyššie nasadenými Nemkami.

Zverenky trénera Jaromíra Truksu po trojdňovej pauze po ukončení svojho účinkovania vo dvojhrách a mixe úspešne vstúpili do stretnutia, keď Barbora Balážová s Emou Labošovou zvládli štvorhru. Už to vyzeralo, že deblový súboj proti dvojici Filippa Isabelle Bergandová, Christina Hanna Birgitta Källbergová dospeje do piateho setu, ale naše reprezentantky vo štvrtom sete šesťbodovou šnúrou otočili vývoj a rozhodli o osude duelu (3:1). Tatiana Kukuľková síce nezačala dobre proti švédskej jednotke Linde Amande Bergströmovej, ale následne znížila na 1:2 na sety a vo štvrtom dejstve vyrovnala zo 6:10 na 10:10. Odvrátila aj piaty mečbal súperky, ale šiesty už nie (1:3). Následne obrat Balážovej proti Källbergovej z 1:2 na 3:2 naklonil misky váh na slovenskú stranu. Kukuľková musela v priebehu súboja s Bergandovou doťahovať vedenie súperky, ktorá jej však v piatom sete ušla na 9:4 i 10:5 a tretí mečbal už premenila (2:3). Rozhodnutie priniesla záverečná dvojhra, v ktorej Labošová od začiatku ťahala proti Bergströmovej za kratší koniec. V treťom sete prehrávala hrozivo 0:7, ale ešte sa vzoprela, znížila na 6:7, ale otočiť vývoj bolo v stredu už nad jej sily.

„V súťaži tímov je potrebné získať tri body, čo sa nám dnes nepodarilo. Bojovnosť, vôľa po víťazstve a ani tímový duch nám nechýbali. Bol to kolektívny výkon a, samozrejme, aj kolektívna prehra. Vedeli sme, že to bude náročný zápas. Švédky sú pre každého ťažké súperky a my sme ich prekvapili zložením zostavy, ale škoda, že sme to nevyužili. Dievčatá išli do toho naplno a chýbal nám kúsok. Kukuľková bola k nemu blízko. Viac-menej sme bod od nej očakávali v druhom zápase proti Bergandovej. Mysleli sme si, že proti obranárke Bergströmovej bude mať z našich hráčok najväčšie šance. Po prvých dvoch ľahko prehratých setoch sa dostala do zápasu a keby zvládla koncovku štvrtého, tak verím, že by tam bola veľká šanca," poznamenal reprezentačný kouč žien SR Jaromír Truksa.

Výsledky - súťaž družstiev žien - 1. kolo - streda:
Slovensko - Švédsko 2:3
Barbora Balážová, Ema Labošová - Filippa Isabelle Bergandová, Christina Hanna Birgitta Källbergová 3:1 (4, -4, 8, 10)
Tatiana Kukuľková - Linda Amanda Bergströmová 1:3 (-4, -6, 5, -11)
Barbora Balážová - Christina Hanna Birgitta Källbergová 3:2 (-9, 9, -5, 7, 8)
Tatiana Kukuľková - Filippa Isabelle Bergandová 2:3 (-4, 7, -6, 7, -7)
Ema Labošová - Linda Amanda Bergströmová 0:3 (-7, -6, -6)