Nahrávam...
bgbgbgbg

Vranov pokračuje v tradícii účastí v prvej šestke

Základná časť stolnotenisovej JOOLA extraligy mužov vyvrcholila záverečným 12. kolom. Vedúcu pozíciu si udržal tím TJ Geológ Rožňava, ktorý počas víkendu uspel na východe - vo Vranove 6:2 a v Michalovciach 6:1. Len vinou horšej bilancie vzájomných duelov zaostal obhajca majstrovského titulu SK Vydrany. Ani na ďalších priečkach v prvej šestke sa už zmeny neudiali. Tretí skončil Hlohovec, štvrtá Čadca, piaty Vranov a poslednú miestenku do play-off si zaistil Ružomberok, ktorý síce zakopol s Topoľčanmi (3:6), ale potom zdolal Galantu (6:4). Rozhodnutie padlo v boji o záchranu. Čierny Peter okrem nováčika AŠK Mária Huta zostal aj v rukách ŠKST Michalovce. Výhra nad AŠK Mária Huta (6:1) a prehra s TJ Geológ Rožňava (1:6) nestačila na odpútanie sa z predposlednej zostupovej priečky.

Medzi najlepšou šesticou ani v sezóne 2022/2023 nechýba VSTK Vranov nad Topľou, ktorému v tabuľke patrí 5. pozícia. "Súčasná extraliga je kvalitnejšia ako v minulých rokoch. My ju hráme ôsmu sezónu, doteraz sme ani raz nechýbali v prvej šestke (štyrikrát 4., trikrát 6.), takže to vieme posúdiť. Tešíme sa, že sme opäť súčasťou vyraďovacej časti. Škoda, že sme neudržali 3. priečku, ktorú sme počas sezóny dlho okupovali. Nevyšiel nám duel v Ružomberku, potom to už bolo ťažké napraviť. Teraz sme z hľadiska štvrťfinále na nevýhodnej pozícii, ale urobíme všetko pre to, aby sme prešli cez Čadcu. Odkedy pôsobíme v najvyššej súťaže, naše vzájomné konfrontácie sú vyrovnané, rodia sa výsledky 6:4 či 5:5. Záležať bude na maličkostiach," uviedol predseda a zároveň tréner VSTK Vranov Anton Hajduk.

Vranovčania si v závere dlhodobej časti zmerali sily s tímami z opačných pólov tabuľky. Prehrali s lídrom TJ Geológ Rožňava (2:6) a zdolali posledné družstvo poradia AŠK Mária Huta (6:0). "Duel s Rožňavou sa lámal za stavu 2:2. Peťo Tušim viedol proti Jakubovi Takáčovi 9:4 vo štvrtom sete a bol blízko vynúteniu si rozhodujúceho dejstva. Predtým zdolal aj jednotku súpera Ingemara Pétera a potom odohral vyrovnaný súboj s Andrijom Sitakom. Proti Takáčovi mu to nevyšlo a tam sa to zlomilo v prospech Rožňavy. V ostatných dueloch sme ťahali za kratší koniec, Péter so Sitakom ukázali svoju kvalitu. Zápas s AŠK Mária Huta sme vyhrali bez problémov. Máme mladších a rýchlejších hráčov, čo sa prejavilo za stolmi. Treba však povedať, že naši súperi majú solídnu kvalitu a hoci vypadli do I. ligy, v nej budú hrať v tomto zložení stále prvé husle," tvrdí Hajduk, ktorý vyjadril spokojnosť aj s výkonmi mladého Samuela Palušeka vo vranovskom extraligovom kádri.

Dvojice v 1. kole play-off JOOLA extraligy 2022/2023:
VSTK Vranov - MSK Čadca
ŠK PARAT TT Hlohovec ŠKST Ružomberok
semifinále:
TJ Geológ Rožňava - postupujúci z dvojice VSTK Vranov/MSK Čadca
SK Vydrany - postupujúci z dvojice ŠK PARA TT Hlohovec ŠKST Ružomberok